Close

06/02/2016

Ako naplánovať našu svadbu – svadobná sála a šaty

Obdobie, kedy ste mali dostatok času na všetky potrebné náležitosti, ktoré patria k organizovaniu svadobného dňa sú už dávno preč a Vám už čoskoro zaznie svadobný pochod – spomínate si, alebo to na vás ešte len čaká?

Doby, kedy sa organizáciou svadby stačilo zaoberať necelý mesiac dávno pominuli. V dnešnej uponáhľanej dobe sa svadba plánuje aj viac ako ½ roka dopredu. Zoberme si detailne (teda ak už máte úradne svadobné záležitosti vybavené), len rezervácia svadobnej sály, prípadne miesta, ktoré ste si vyhliadli a stanovili za miesto práve vašej svadby. Pri výbere sály budete určite zvažovať základné hodnoty – medzi ktoré patria otázky typu: lokácia svadobnej sály, či má sála svoju kuchyňu, dostatočný priestor pre svadobné stoly a stoličky, aký veľký je tanečný parket, výzdoba sály bude vo vašej réžii, alebo si necháte výzdobu zrealizovať profesionálnym tímom aranžérov…

Lepšie miesta, tak ako pri všetkom sa „vychytajú“ neskutočne rýchlo. V tom najhoršom prípade, budú už rezervované práve na váš svadobný dátum. Preto je vhodné pri plánovaní začať práve rezerváciou svadobnej sály. Je dobré si ich prejsť osobne a popozerať si, ako vlastne vyzerajú – platí pravidlo, lepšie raz vidieť, ako stokrát počuť. Každému sa páci / nepáči niečo iné. Spoľahnite sa preto hlavne na vaše pocity.

Výber svadobných šiat následuje (aspoň čo sa všeobecných zvyklosti týka) v poradí ako druhý akt, hneď v tesnom závese po rezervácii sály. Budúca nevesta sa môže rozhodovať pre kúpu, ušitie alebo zapožičanie šiat. Dôležitý je aj údaj, koľko šaty budú stáť. Pri kúpe a výbere cez internet panovali kedysi obavy, čo vlastne dostanete, keďže si ich nemáte ako vyskúšať. Doba pokročila. Stále je to však spojene s menším rizikom, v horšom prípade aj s možným sklamaním. Internetové ponuky spoločností, ktoré šijú svadobné šaty sa neustále zlepšujú a rozširujú. Vyberiete si teda tie vaše, ktoré lahodia najviac oku a dokonca „sadnú“ štýlu, ktorý nosíte v predstavách už nejaký ten piatok.

Internetový výrobca, alebo predajca bude od vás vyžadovať presné zmeranie proporcií tela. Nie je nič nenormálne, ak v zozname mier nájdete aj rozpätie vzdialeností bradaviek. Miery sú zmerané, odoslané a vám začína obdobie, kedy na finálny výsledok budete čakať od 2 týždňov, niekedy mesiac. Kuriér sa ohlásil a vy trháte krabicu so svadobnými šatami. Tu už všeobecné informácie nemáme. Je dosť možné, že svojou radosťou z nových šiat dokáže rozozvučať okolie do jedného kilometra v krátkom intervale. Niekedy však nastane ten menej okúzlujúci prípad. Ak teda finálne vypracovanie nie je až také, ako ste si predstavovali, alebo videli na produktovej fotografii – riešením bude návšteva krajčírskej dielne, alebo len jednoducho zapojíte do úprav vašu šikovnosť.

Keď už spomíname krajčírske dielne – je to ďalšia možnosť, ako získať vysnívané šaty na svadbu. Buď si už donesiete šaty, ktoré majú nejakú sentimentálnu hodnotu, alebo jednoducho sa vám páčia a bodka. Do úvahy prichádza aj verzia, kedy si nájdete buď vo svadobnom časopise vzor šiat, prípadne ich nájdete na internete. Po konzultácii s pracovníčkou dielne zvolíte materiál, spôsob vypracovania a zmeráte miery. Nuž a už len čakáte, kedy prvý krát zazvoní mobilný telefón s otázkou, kedy budete môcť prísť na prvú skúšku šiat.

Výber šiat vo svadobných salónoch nemá až toľké prekvapenia, ako kúpa a objednanie šiat cez internet. Je dobré si so sebou zobrať aj nejakého nestranného pozorovateľa. Zrkadlo je fajn, vlastnému pohľadu v prevažnej miere môžete dôverovať vždy, ale.. Vždy tu ostávame také malé hlodajúce „ale“, čo ak nebudú až také perfektné, aké by ste chceli aby boli. Tu nastupuje úloha pozorovateľa. Stáva sa, že na skúšku šiat si budúce nevesty prizvú aj zástupca mužského pohlavia. Tak či onak, ostáva len veriť, že šaty sa v prvom rade budú páčiť hlavne Vám.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *